Uroki Milanówka

pierwsza nowoczesna gra planszowa o Milanówku

Milanówek ze swoją historią, architekturą i przyrodą to wyjątkowe miejsce na mapie polskich miast. Chcąc podzielić się naszym uczuciem do Milanówka z osobami, które tu jeszcze nie gościły lub nieco przywykły do miejsca, w którym żyją na co dzień, wydaliśmy grę planszową promującą uroki Milanówka. Poprzez zabawę zapoznaje ona graczy z dzisiejszymi atrakcjami Milanówka i jego historią. Gra planszowa powstała w partnerstwie z Urzędem Miasta Milanówek i Milanowską Prywatną Szkołą Podstawową.

Mazowszanie plansza i elementy gra planszowa

Partnerzy:

Urząd Miasta Milanówek

6+ lat

2 – 5 graczy

30 minut

j. polski

2017

Fabuła i podstawowe zasady

Gracze wcielają się w rolę turystów poznających uroki Milanówka. Spacerując po szlakach łączących najbardziej charakterystyczne miejsca miasta zbierają widokówki i milanowskie krówki. Aby zdobyć widokówkę trzeba wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na pytanie z karty pytań. Grę można dostosować do wieku graczy i poziomu wiedzy o Milanówku stosując moduły gry (moduł uproszczony, moduł postaci, moduł wydarzeń). Dzięki modułowi uproszczonemu żeby dobrze się bawić i wygrać w tę grę nie trzeba wcale być znawcą Milanówka 🙂 Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tej grze zobacz instrukcję.  

WALORY EDUKACYJNE

Grając w tą grę poznasz najciekawsze wille Milanówka, miejskie symbole i tradycyjne produkty. Spotkasz legendarne postacie związane z Miastem w tym: Stanisławę i Henryka Witaczków, Michała Lasockiego, Jana Szczepkowskiego, Feliksa Dzierżanowskiego, Felicję Witkowską. 

Mechanika gry rozwinie umiejętności planowania i logicznego myślenia.

Solidnym wyzwaniem nawet dla mieszkańców Milanówka będzie 250 pytań pogrupowanych w 5 kategoriach przygotowanych przez milanowskich pasjonatów – ale nie przejmuj się zadbaliśmy o to żeby w grę mogły grać osoby, które dopiero poznają to miasto.

grafika GRY, która oddaje lokalny klimat

Za graficzną stronę gry, w tym za ilustracje  milanowskich willi, parków, milanowskich krówek – cukierków, których tutejsza historia sięga czasów II Wojny Światowej, szpulek z jedwabną nicią – nawiązujących do działalności Henryka Witaczka i założonej w 1924 r. Centralnej Doświadczalnej Stacji Jedwabniczej i innych detali nawiązujących do tradycji i historii Milanówka odpowiadał artysta Grzegorz Mikulski.

Ilustracje do kart stworzyli uczniowie i absolwenci Milanowskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej.

NA POCZĄTKU BYŁY WARSZTATY - CZY HISTORIA GRY PLANSZOWEJ UROKI MILANÓWKA

Wszystko zaczęło się od warsztatów tworzenia gier planszowych w Milanowskiej Prywatnej Szkole Podstawowej przy ul. Warszawskiej 52B w Milanówku. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznali się z najciekawszymi nowoczesnymi grami planszowymi, a następnie pod okiem eksperta RegioGames stworzyli koncepcję gry o Milanówku. Gra miała przedstawić zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym najciekawsze tematy związane z miastem, dzięki czemu w atrakcyjny sposób przez lata miała sprzedawać legendę Milanówka.

Dzieci współuczestniczyły również w tworzeniu grafiki gry. W szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny a zwycięskie rysunki trafiły na karty gry.

W opracowanie merytoryczne gry – przygotowanie i konsultację pytań do gry  zaangażowali się nauczyciele i lokalna społeczność. Mieszkańców zaprosiliśmy również do testowania gry.

Gra oficjalnie światło dzienne ujrzała podczas 15 jubileuszu Milanowskiej Prywatnej Szkoły Podstawowej. Uczestnicy tego wydarzenia mogli zagrać w wielkoformatową wersję gry.

Była to również okazja do rozmów i działań promocyjnych w wyniku, których udało się pozyskać środki na pokrycie części kosztów związanych z wyprodukowaniem pudełkowej wersji gry.

We wrześniu 2017 r. rozpoczęliśmy dystrybucję i promocję I wydania Uroków Milanówka.

Nakład gry jest już niestety wyczerpany. Partnerów zainteresowanych wznowieniem gry albo zamieszczeniem reklamy w grze zapraszamy do kontaktu!

 

Elementy gry PLANSZOWEJ

  • duża plansza przedstawiająca mapę Milanówka i jego najciekawsze atrakcje
  • 5 pionków gracz
  • 100 żetonów krówek z twardej litej tektury w 5 różnych kolorach
  • 1 żeton rund
  • 1 żeton gracza rozpoczynającego
  • 40 kart widokówek – po 8 widokówek w kategorii historia, kultura i sport, Milanówek dziś, postacie, zabytki. Każda kart zawiera kod QR który po zeskanowaniu smartfonem prowadzi do strony internetowej z rozszerzonym opisem elementu z karty
  • 5 kart plecaków
  • 5 kart kolejności
  • 5 kart postaci
  • 25 dwustronnych kart pytań
  • instrukcja gry planszowej

 

Co mówią INNI o naszym projekcie?

Gra planszowa Uroki Milanówka w Kurierze Południowym

MILANÓWEK Już można zagrać w długo oczekiwaną planszówkę „Uroki Milanówka”. Wygrywa ten, kto w trakcie rozgrywki zdobędzie najwięcej krówek i widokówek z miastem