O grze:

W grze „Wolica. Leśne zawody w Rezerwacie Przyrody” odwiedzacie niedostępny na co dzień Rezerwat Przyrody Wolica i zapoznajecie się z charakterystycznymi dla niego okazami fauny i flory. Waszym zadaniem jest zapamiętywanie, gdzie wokół Was znajdują się poszczególne rośliny i zwierzęta. Za właściwe ich wskazanie możecie poruszać się po rezerwacie. Wygrywa ten, kto pierwszy przemierzy całą trasę. Ale uwaga! Musicie pamiętać, że w czasie wędrówki otoczenie się zmienia i zarówno rośliny, jak i zwierzęta w różnych częściach rezerwatu znajdują się w różnych miejscach! I jeszcze jedna ważna rzecz. Jak wszędzie, tak i w naszym rezerwacie, dbamy o czystość naszego środowiska. Pamiętajcie, by nie zaśmiecać go! Jeśli Wam się to zdarzy, stracicie kolejkę! Nie róbcie tego - przecież chcecie być pierwsi!

Cel gry:

Zwycięzcą zostaje gracz, który pierwszy dotrze do mety.

Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: od 6 lat
Orientacyjny czas rozgrywki: 25 min

Elementy gry:

  • 1 plansza
  • 15 kafelków
  • 6 pionków graczy
  • 36 żetonów
  • 1 instrukcja

Zamawiający:

Gra powstała na zlecenie Gminy Ożarów Mazowiecki. Poza dobrą zabawą gra ma zapoznać graczy z charakterystycznymi dla rezerwatu okazami fauny i flory.

Gmina Ożarów Mazowiecki

Okres realizacji zlecenia: koncepcja i projekt: wrzesień-listopad 2016; druk: kwiecień-maj 2017

Autorzy:

Koncepcja gry:

Piotr Siłka

Opracowanie graficzne:

  • Małgorzata Chustecka

Testy:

Za wspólne testowe granie i wiele sugestii autorzy oraz wydawca dziękują: Tymoteuszowi i Ignacemu Sidor, Milenie Stankiewicz, Uczniom Gimnazjum nr 2 w Błoniu: Kamilowi Dańkowskiemu, Damianowi Łażewskiemu oraz dzieciom i młodzieży gminy Ożarów Mazowiecki.