Wolica

Leśne zawody w Rezerwacie Przyrody

Gra powstała z okazji 50 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Ożarów Mazowiecki. Jej celem było pokazanie atrakcji przyrodniczych Gminy na co dzień skrytych przed mieszkańcami i turystami w Rezerwacie Wolica. Grając w Wolicę na pewno zapamiętacie, że można tu spotkać nawet orła bielika.

wiek 4+

2-6 graczy

25 minut

j. polski

2017

Dynamiczna, angażująca, gra RODZINNA

Gra łączy w sobie mechanikę memory z wyścigiem pionków po planszy.  Proste zasady, kolorowa, wesoła ilustracja sprawiają, że jest to gra nawet dla rodzin z małymi (4+) dziećmi. Gra posiada dwa opcjonalne warianty dzięki, którym można urozmaicić rozgrywkę lub ją uprościć w zależności od doświadczenia użytkowników.

Fabuła i podstawowe zasady

Gracze odwiedzają niedostępny na co dzień Rezerwat Przyrody Wolica położony w gminie Ożarów Mazowiecki i zapoznają się z charakterystycznymi dla niego okazami fauny i flory. Ich zadaniem jest przejście całej ścieżki przez Rezerwat. Aby się poruszać należy prawidłowo wskazać gdzie na zakrytych kafelkach rozłożonych wokół planszy skryła się para takich samych zwierząt lub roślin żyjących w Rezerwacie.

Wygrywa ten, kto pierwszy przemierzy całą trasę. Ale uwaga! W czasie wędrówki zarówno rośliny, jak i zwierzęta będą zmieniać miejsce swojego występowania! 

W naszym rezerwacie, dbamy o czystość środowiska. Jeśli któryś z graczy trafi w czasie swojej tury na kafelek zaśmiecenia będzie musiał posprzątać część Rezerwatu – cofnie się w tym celu o jedno pole do tyłu na ścieżce.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat gry
zobacz pełną instrukcję.

Elementy gry

  • plansza
  • 15 kafelków
  • 6 pionków graczy
  • 36 żetonów
  • instrukcja