Chroń Przyrodę z Celnikami

WYZWANIE:

tyle okazów CITES zatrzymali polscy celnicy w 2021 r.

Jak uwrażliwić na problematykę handlu okazami roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem i ograniczyć nielegalny przewóz takich artefaktów przez granicę? 

10+ lat

2 – 5 graczy

30 minut

j. polski

2015

Dynamiczna, angażująca, kooperacyjna gra

Kooperacyjna rozgrywka zamykająca się zazwyczaj w ciągu 30 minut. Bazuje na mechaniźmie licytacji. Zapewnia świetną zabawę, a niejako przy okazji budzi zainteresowanie graczy ciekawostkami dotyczącymi gatunków rośli i zwierząt zagrożonych wyginięciem – objętych konwencją CITES.

WALORY EDUKACYJNE I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Na każdej ze 110 kart bagażu poza ilustracją znajduje się kod QR, który po zeskanowaniu smartfonem odsyła do informacji na temat danej pamiątki lub okazu CITES w aplikacji mobilnej. Aplikację można zobaczyć tutaj www.cites.mf.gov.pl

PROFESJONALNA ILUSTRACJA

Ilustracja dopasowana do dynamiki i fabuły gry – walki z przemytem zagrożonych wyginięciem zwierząt i roślin przygotowana przez profesjonalnych ilustratorów. 

Fabuła i podstawowe zasady

Gracze wcielają się w rolę dowódców specjalnych grup funkcjonariuszy celnych, których zadaniem jest rozbicie siatki przemytników zajmującej się nielegalnym przywozem do Polski zagrożonych wyginięciem zwierząt i roślin objętych konwencją CITES.

Zobacz pełny opis fabuły
Spryt, zmysł obserwacji oraz czujność, jest konieczna aby wykryć w oddziałach celnych jak najwięcej prób przemytu towarów nielegalnych i tym samym zniechęcić przemytników do swojej dalszej działalności. Zwycięzcą zostaje gracz, który zdobędzie najwięcej punktów za wykryte nielegalne towary. Ale uwaga jeśli przemytnikom uda się przywieźć do Polski odpowiednią ilość nielegalnych przesyłek Celnicy przegrają!!! A jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej pobierz pełną instrukcję.

PRODUKCJA Z DBAŁOŚCIĄ O KAŻDY DETAL

Gra wyprodukowana jest z materiałów najwyższej jakości. Gruba lita tektura, płótnowany papier okleinowy, drewniane elementy zapewnią świetną rozgrywkę na wiele wieczorów.

Elementy gry

  • plansza
  • 5 znaczników graczy
  • 25 znaczników funkcjonariuszy celnych
  • 15 żetonów akcji specjalnych
  • żeton gracza rozpoczynającego
  • 110 kart bagaży
  • instrukcja z suplementem zawierającym informacje o okazach CITES

 

Inni o naszym projekcie

Chroń przyrodę z Celnikami na boardgamegeek.com

Nasza gra planszowa Chroń przyrodę z Celnikami w skrócie Celnicy została dostrzeżona i opisana na międzynarodowym portalu fanów gier planszowych BoardGamegeek.com Zobacz opis i ocenę naszej gry

Celnicy w Gimnazjum im Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie

W gimnazjum nr 1 w piątek odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów przeprowadzone przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Warszawie. Warsztaty te odbyły się w ramach realizacji projektu „Bezpieczeństwo w strefie Schengen – zwiększenie skuteczności działań funkcjonariuszy celnych z regionów Mazowsza i Pomorza Zachodniego w walce z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną”.

Chroń Przyrodę z Celnikami w PSP nr 34 w Radomiu

12 stycznia 2016 do Publicznej Szkoły Podstawowej w Radomiu przyjechali niezwykli goście. W ramach ogólnopolskiego projektu „Bezpieczeństwo w Strefie Schengen” odwiedzili nas pracownicy Izby Celnej w Warszawie. W trakcie zajęć wykładowcy omówili zadania Służby Celnej oraz przybliżyli dzieciom zawód funkcjonariusza celnego.